Naujienų prenumerata
Prenumeruoti
+370 618 18103
infoeettaaklaipedatours.lt
Kelionė į Trakus aplankant gražiausias Panemunės pilis
Skaičiuoti paskutines dienas iki atostogų - nuostabu!
« Grįžti atgalVersija spausdinimui

Kelionė į Trakus aplankant gražiausias Panemunės pilis

Svarbu žinoti:

  • Kelionė yra aktyvi todėl rekomenduojama patogi apranga ir avalynė;
  • Ekskursiją gidai gali vesti anglų, vokiečių ar kitomis kalbomis.
  • Ekskursijos kaina priklauso ir gali keistis priklausomai nuo grupės dydžio.


PROGRAMA

Važiuojant šiuo maršrutu pilys ir piliakalniai seka vienas po kito vingiuotu Nemuno slėniu: Panemunės, Raudonės, Veliuonos dvaro sodyba, Belvederio dvaras. Pirmas sustojimas Panemunėje. Panemunės pilis žavi įspūdingu bokštu, kaskadiniais tvenkiniais ir gilia istorija. Šalia Panemunės parkas-sudėtinė Panemunės pilies komplekso dalis. Penki parko tvenkiniai, kalvotas reljefas ir pilis, palieka neišdildomą įspūdį. Galimybė pasikelti į pilies bokštą.

Toliau keliaujame Raudonės pilies link. Raudonės pilį kaip savo įtvirtintą rezidenciją XVI a. pab. pastatė prekeivis mišku Krišpinas Kiršenšteinas. 1944 m. traukdamiesi vokiečiai susprogdino didijį 33,5 m. aukščio pilies bokštą, kuris virsdamas sugriovė dalį pietinio korpuso. Dabar atstatytas kiek žemesnis bokštas, nuo kurio atsiveria nuostabūs vaizdai į Nemuno slenį. Parke yra išlikusi liepų alėja, kuria kadaise vaikščiojo ponios pūstomis suknelėmis. Dar už kelių kilometrų, važiuojant palei Nemuną, atsiveria Veliuonos miestelio vaizdai. Iki šių dienų išlikusius XIX a. pr. klasicistinius dvaro rūmus pastatė Mykolas Zaleckis. Jie mediniai, su keturių kolonų portiku fasadinėje pusėje. Veliuonos dvaro parke auga iš kitų kraštų atvežti medžiai-juodosios ir veimutinės pušys, didžioji tuopa, glaustašakis ąžuolas, sidabrinė liepa. Dabar dvaro rūmuose įkurtas kraštotyros muziejus. Miestelyje šalia kelio išlikęs 1881 m. statytas dviejų aukštų su rūsiu grūdų sandėlis.

Toliau - Belvederio dvaras ir parkas. Dvaro sodyba įkurta ant aukšto Nemuno kranto. Priešais juos-dviaukštis svirnas su arka ir balkonu. Parko gilumoje stovi nedidelė neogotikinė koplyčia-Burbų giminės mauzoliejus. Nuo Belvederio jau matosi Seredžiaus Palemono kalnas, tai vienas iš aukščiausių ir vaizdingiausių Lietuvos piliakalnių.
Pro Kauną keliaujame Trakų link. Šiandien Trakų pilis - vienas labiausiai turistų lankomų objektų Lietuvoje. Tai nepaprasto grožio, įspūdingas architektūros paminklas, pastatyta XIV-XV a. ant trijų viena šalia kitos esančių salų. Dabar Trakų pilyje veikia Istorijos muziejus, kuriame galite susipažinti su pilies statymo, Trakų miesto, o kartu ir su visos Lietuvos istorija. Apžiūrėję pilį, susipažinę su turtinga miesto istorija, būtinai turite paragauti tradicinių karaimų patiekalų-kibinų. Vakare grįžtame namo.

Į ekskursijos kainą įskaičiuota:

  • kelionė patogiu autobusu;
  • gido-kelionės vadovo paslaugos visos kelionės metu;
  • įėjimas į Trakų pilį;
  • ekskursija Trakų pilyje.

Papildomos paslaugos, kurias galime įskaičiuoti į ekskursijos kainą:

  • pakilimas į Panemunės bokštą;
  • pakilimas į Raudonės pilies bokštą;
  • įėjimas į Veliuonos dvarą.

Jums pageidaujant, maršrutą galime koreguoti.

Dėl kelionės užsakymo galite kreiptis el.paštu: info@klaipedatours.lt ir tel.: +370 618 18103