Naujienų prenumerata
Prenumeruoti
8-618-18103
infoeettaaklaipedatours.lt
« Grįžti atgalVersija spausdinimui

Baltic Sail Klaipėda / Jūros šventė 2016

2016 m. liepos 29-31 dienomis Jūros šventės metu Klaipėdoje vėl lankysis jūrų gražuoliai - didieji burlaiviai. Nors jų bus ir mažiau nei didžiųjų burlaivių regatos The Tall Ships' Races metu, tačiau klaipėdiečiai gali didžiuotis, kad vis dažniau didieji burlaiviai įtraukia Klaipėdą į savo maršutus. Klaipėda - draugiškas uostas didiesiems burlaiviams, o lietuviai vis dažniau išbando buriavimo didžiaisiais burlaiviais malonumus. Na o jei paburiuoti savaitę neturite galimybių, kviečiame į išplaukimus jūros šventės metu. Bent trims-penkioms valandoms atsipalaiduokite nuo kasdienės rutinos ir pajuskite buriavimo teikiamą ramybę.

Pasiūlymai įmonėms

ROALD AMUNDSEN, Vokietija

Roald Amundsen buvo pastatytas 1952 m. Vokietijoje ir naudojamas kaip rezervuaras buvusios Nacionalinės liaudies armijos. 1992 m. laivo kūrėjas Detlev su draugais iš bendruomenės „Learn to Live on Sailing Ships“, pakeitė jį į Brigą – dvistiebį burlaivį. Roald Amundsen burlaivio pirmoji kelionė įvyko 1993 m . vadovaujama Immo von Schnurbein, buvusio Vokietijos karinio jūrų laivyno kapitono.
Laivas yra aprūpintas naujausiomis komunikacijomis ir saugia įranga. Taip pat jis ne kartą dalyvavo The Tall Ships varžybose.

KRUZENSHTERN, Rusija

Kruzenshtern yra antras didžiausias burlaivis pasaulyje. Laivas buvo pastatytas 1920 m. Vokietijoje ir iš pradžių pavadintas Padua. Iš viso tada buvo pastatyta 5 krovininiai laivai pavadinti „Flying P line“. Visų pavadinimai prasidėjo raide „P“: Pamir, Peking, Padua,  Pommern, Passat, bet vienintelis Padua plaukia iki šiol.
1946 m. laivas buvo paskirtas Rusijai ir pervadintas Kruzenshtern.

JOANNA SATURNA, Suomija

Burlaivis Joanna Saturna pastatytas 1903 m. Vlaardingene, Olandijoje. Nedidelis dviejų stiebų burlaivis buvo naudojamas žvejybai Šiaurės jūroje. Sparčiai besivystant mokslui ir augant ekonominiam progresui atrodė, kad Joanna Saturna ateitis be perspektyvos. Bet nepaisant visų iššūkių, kuriuos teko patirti burlaiviui - plaukioti su keturių valstybių vėliavomis, išlikti per du pasaulinius karus - jis vis dar plaukia ir 2003 m. atšventė savo 100 metų sukaktuves. Naujojo tūkstantmečio pradžioje ji įgavo naują gyvenimą ir dabar plaukioja su Suomijos vėliava. Dabartinis burlaivio savininkas Mikko Karvonen, gerbdamas jūrines tradicijas nutarė sugražinti  laivą į jo buvusios šlovės laikus.

BRYZA - H, Lenkija

Bryza buvo gelbėjimo laivas, pastatytas 1952 m. Jis buvo atstatytas kaip buriavimo jachta 1983 m., būtent tada pavadinimas ir pakeistas į Bryza – H. Ši jachta yra viena iš nedaugelio iš medžio pastatytų jachtų Lenkijoje.

BALTIC STAR, Lenkija

Baltic Star burlaivis iš Lenkijos mus aplankys Jūros šventės metu. Miesto gyventojams ir svečiams Baltic Star siūlo išplaukimus į Kuršių marias ir jūrą.

 

Norėdami daugiau informacijos kreipkitės : info@klaipedatours.lt