Naujienų prenumerata
Prenumeruoti
8-618-18103
infoeettaaklaipedatours.lt
« Grįžti atgalVersija spausdinimui

Dviem ratais po Baltijos šalis

Dviem ratais po Baltijos šalis
Kelionės kaina asmeniui: nuo 1349,00 € -

1 diena

Vilnius – Trakai – Kaunas

Ryte, apie 9 val., kelionę pradedate ekskursija po Vilniaus senamiestį. Dar kartą susipažįstate su miesto istorija, svarbiausiomis, ne tik miesto, bet ir visos Lietuvos vietomis. Išgirstate legendas apie Vilniaus miesto įkūrimą. Prisimenate legendą apie Aukštutinės, „Gedimino“, pilies statymą. Iš Katedros aikštės keliausite  į „Gotikos kampelį”, kuriame išgirstate ne pačią  linksmiausią legendą apie Šv. Onos bažnyčią. Po ekskursijos, pervežimas autobusu už Vilniaus miesto ribų. Pradedate pirmąjį važiavimo dviračiais etapą. Atvykstate į Trakus - buvusią Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sostinę. Apžiūrite XIV amžiuje statytas salos ir pusiasalio pilis. Laisvas laikas, jėgų atgavimui. Tęsiate važiavimą kalvotais ir vaizdingais keliais link Elektrėnų, kur baigsite pirmos dienos kelionę dviračiais. Pervežimas autobusu į Kauną. Nakvynė viešbutyje.

Šiandien nuvažiuojate ~33 km dviračiu, ~ 100 km autobusu.

2 diena

Kaunas – Panemunė – Ventės ragas – Klaipėda

Pusryčiai. Apie 9 val. keliaujate Nemuno dviračių taku. Važiuojate link Kačerginės, kuri tarpukariu buvo išskirtinai lietuvių inteligentų pamėgta poilsio vieta. Anuomet čia vilas statė rašytojas P. Mašiotas, skulptorius J. Zikaras, architektas V. Landsbergis-Žemkalnis, poilsiavo rašytojai J. Biliūnas, V. Mykolaitis-Putinas, kompozitorius J. Naujalis. Tęsiate kelionę link Zapyškio. Zapyškio miestelis visus, žavi, atviroje Nemuno pakrantės pievoje, dar XVI a. pastatyta, raudonų plytų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia. Ši viena seniausių bažnyčių Lietuvoje yra išskirtinis gotikos architektūros šedevras. Atvykstate į Pavilkiją, čia Vilkijos keltu „Vilkynė“ persikeliate į kitą Nemuno krantą ir pasiekiate kalvotąją Vilkiją - lietuviškuosius „Tatrus“. Pietūs. Pervežimas autobusu link Pajūrio. Pakeliui, sustojate Ventės rage. Pro Ventės ragą driekiasi didysis paukščių migracijos kelias, todėl 1929 metais Ventės rage įsteigta ornitologinė stotis. Ventės ragas – ideali geografinė vieta paukščiams gaudyti ir žieduoti.  Kiekvienais metais pavasarį ir rudenį milijonai paukščių praskrenda pro šią vietą, keliaudami į gimtuosius kraštus ar traukdami iš jų su jaunikliais.  Žieduojant paukščius, galima nustatyti, kur jie žiemoja, kur ir kokiu greičiu skrenda, kiek metų gyvena, gauti svarbių žinių apie atskirų paukščių rūšių gausumo pokyčius, jų populiacijų struktūrą ir būklę.  Pakylate į Ventės rago švyturį. Ventės rago švyturys vienas iš nedaugelio Lietuvos švyturių, į kurį leidžiama laisvai įlipti ir pasižvalgyti. Nuo švyturio apžvalgos aikštelės galima matyti Kuršių nerijoje esančią Nidą ir auksines kopas. Atvykstate į Klaipėdą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

Šiandien nuvažiuojate ~35 km dviračiu,  ~235 km autobusu.

3 diena

Klaipėda – Kuršių nerijos nacionalinis parkas – Klaipėda (~58 km dviračiu, autobusu ~50 km)

Pusryčiai. Apie 9 val. išvykstate iš viešbučio. Visą dieną praleidžiate Kuršių nerijos nacionaliniame parke. Kuršių nerijos dviračių taku važiuojate į Nidą. Pakeliui galite mėgautis nuostabiais vaizdais į Kuršių neriją,  skiriančią Baltijos jūrą nuo Kuršių marių. Šalia Juodkrantės galite stebėti pilkųjų garnių ir kormoranų koloniją, aplankyti Raganų kalną, kuriame sutinkamos lietuviškų legendų personažų skulptūros.  Atvykstate į Nidą – vieną gražiausių kurortų Lietuvoje. Laisvas laikas, kurį galite praleisti aplankant įspūdingas kopas, Žvejo namus, garsaus vokiečių rašytojo Tomo Manno vasarnamį, Gintaro galeriją, ragaujant rūkytos žuvies. Sugrįžimas autobusu, arba, pagal galimybę, laivu į Klaipėdą. Nakvynė viešbutyje.

Šiandiena nuvažiuojate ~58 km dviračiu,  ~50 km autobusu.

4 diena

Klaipėda – Palanga – Ryga

Pusryčiai. Apie 9 val. važiuojate link Palangos per Pajūrio regioninį parką, kurio teritorijoje, sovietinės okupacijos metais, buvo įkurtas okupacinės kariuomenės treniruočių poligonas. Pakeliui - 24 metrų aukščio pakrantės skardis „Olando kepurė“ ir Plazės ežeras, nepamirštami Baltijos jūros vaizdai. Atvykstate į Palangą – didžiausią Lietuvos pajūrio kurortą. Ekskursija po miestą aplankant Botanikos sodą ir Gintaro muziejų. Laisvas laikas. Pervežimas autobusu į Rygą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

Šiandien nuvažiuojate ~32 km dviračiu,  ~ 290 km autobusu.

5 diena

Ryga – Jūrmala

Pusryčiai. Apie 9 val. ekskursija po Latvijos sostinę Rygą: miesto pilis, evangelikų liuteronų katedra, Šv. Petro, Šv. Jokūbo bažnyčios, rotušės aikštė, pirklių gildijų pastatai, gynybinės sienos likučiai, Laisvės paminklas ir kitos miesto įžymybės. Važiuojate dviračiais į Jūrmalą – vieną gražiausių Latvijos kurortų prie Baltijos jūros.  Jūrmala dažnai vadinama „Šiaurės Rivjera“. Žymusis kurortas buvo suformuotas apjungus kelis žvejų kaimelius ir paplūdimius. Šiandien Jūrmala yra viena iš nedaugelio oazių, kur galima pabėgti nuo miesto triukšmo, pasimėgauti miesto ir gamtos harmonija. Jūra, vėjas ir didingos pušys harmoningai egzistuoja kartu su gyvybingu kultūriniu gyvenimu – toks derinys įkvepia, atgaivina ir praturtina visus, kurie praleidžia čia laiką. Laisvas laikas kurorte. Vakare grįžimas autobusu į Rygą. Nakvynė viešbutyje.

Šiandien nuvažiuojate ~30 km dviračiu,  ~ 20 km autobusu.

6 diena

Ryga – Saulkrasti – Gaujos nacionalinis parkas – Sigulda

Pusryčiai. Apie 9 val. pervežimas į Saulkrasti. Keliaujant dviračiu, būtina aplankyti ir dviračių muziejų. Saulkrastų dviračių muziejus yra vienintelis, tokio tipo, muziejus Latvijoje, kuriame sukaupta didelė senųjų dviračių kolekcija. Ji sudaryta iš techniškai įdomiausių, Latvijoje rastų, dviračio raidos istorijos pavyzdžių. Be pačių dviračių, čia gausu įvairių su dviračių naudojimu, dviračių sportu, dviratininkų bendrijomis ir dviračių gamyba susijusių eksponatų. Apžiūrite istorinę dviratę techniką ir dviračiais važiuojate link Siguldos - populiaraus Latvijos kurorto. Važiuojate per Gaujos nacionalinį parką, pakeliui lydi įspūdingi Gaujos upės slėnio vaizdai, aplankote Gutmanio olą - giliausią urvą Latvijoje ir visose Baltijos šalyse, Turaidos pilį, seniausią, ir iki šiol veikiančia, Latvijos bažnyčia Krimuldoje, statyta XIII a. Atvykstate į Siguldą. Nakvynė viešbutyje.

Šiandien nuvažiuojate~40 km dviračiu,  ~ 50 km autobusu.

7 diena

Sigulda – Sarema

Pusryčiai. Apie 8 val. pervežimas į didžiausią Estijos salą – Sarema. Dėl neintensyvaus eismo ir lygaus reljefo, saloje puikios keliavimo dviračiais sąlygos. Keliaujant vaizdingais keliais, šalia Baltijos jūros pakrantės, pasiekiate Anglos kaimą, kurio vizitinė kortelė - vėjo malūnai. Pasakojama, jog anksčiau kiekvienas vėjuotosios salos kaimas ar didesnis ūkis turėjo nuosavą malūną. Dabar jų išlikę vos keletas, o prieš kelis šimtmečius saloje, sakoma, buvo jų virš 800.  Pamatote, kokio tipo vėjo malūnai veikė saloje, apžiūrite malūnų viduje esančius mechanizmus. Pervežimas į Mändjalą arba Kuresarę. Nakvynė viešbutyje.

Šiandien nuvažiuojate ~38 km dviračiu, 330 km autobusu.

8 diena

Saremos sala

Pusryčiai. Apie 9 val. išvykstate iš viešbučio. Diena skirta mėgautis Saremos salo grožiu. Dviračiu vykstate į Sõrve pusiasalį, kurio pagrindinis akcentas – švyturys. Pats pirmasis švyturys šioje vietoje buvo pastatytas 1646 metais.  Dabartinis, 52 metrų aukščio, švyturys pastatytas 1960 metais ir yra aukščiausias Baltijos jūros švyturys. Esant geram orui, galima pakilti į švyturio viršūnę, apžvelgti Baltijos jūros ir Saremos salos horizontus. Sugrįžtate į Kuresarę. Savarankiška pažintis su Saremos salos sostine: *Saremos vyskupų pilis – tvirtovė, viena geriausiai išsilaikiusių tvirtovių Baltijos šalyse. Ją šimtmečiais saugojo „Aukštuoju germanu“ pramintas masyvus pilies bokštas, niekada neįveiktas priešų. Nakvynė viešbutyje.

Šiandien nuvažiuojate ~ 56 km dviračiu,  ~50 km autobusu.

9 diena

Saremos sala – Talinas

Pusryčiai. Apie 9 val. išvykstate iš viešbučio. Dviračiu minate iki įspūdingo gamtos paminklo Kali meteoritinio kraterio – ežero.  Seniau buvo manyta, kad Kalio krateris yra vulkaninės kilmės, tačiau 1937 m. buvo įrodyta jo kosminė kilmė. Meteorito smūgis įvyko, maždaug, prieš 4000 metų. Apskaičiuota, kad meteoritas turėjo sverti 20-80 tonų, o  5-10 km aukštyje suskilo į smulkesnius gabalus. Didžiausias luitas išmušė 110 m skersmens ir 22 m gylio kraterį, kuriame dabar telkšo Kalio ežeras. Vieno kilometro spinduliu aplink šį kraterį, susidarė dar keli mažesni, 12-40 m skersmens krateriai. Manoma, kad šis įvykis buvo užfiksuotas vietinių tautų mitologijoje. Kalio ežeras buvo ilgai garbinamas kaip šventa vieta, čia buvo aukojamos aukos. Su Kalio įvykiu siejamas ir Kalevaloje minimas „šviesos kamuolys“, nukritęs pietvakariuose už Nevos, ir degantis miškas. Pervežimas į Estijos sostinę – Taliną. Įsikūrimas viešbutyje. Vakarinė ekskursiją po miestą: Tompea pilis, Domo katedra, apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria vaizdas į Talino įlanką ir senamiestį, „Trumpoji koja“, miesto rotušė, „miesto amatininkų ir „juodagalvių“ gildijos pastatai, „Storosios Margaritos“ bokštas. Ekskursijos pabaigoje, grupės atsisveikinimo vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

Šiandien nuvažiuojate ~37 km dviračiu,  ~ 210 km autobusu.

10 diena

Talinas.

Pusryčiai. Kelionės inventoriaus atidavimas. Savarankiškas grįžimas namo.

Kelionės metu dviračiu nuvažiuojama apie 359  km, autobusu apie 1335 km.

Į kainą įskaičiuota:

 • 9 nakvynės 3* - 4* viešbučiuose;
 • Maitinimas – 9 pusryčiai, 1 pietūs, 4 vakarienės;
 • Geriamo vandens butelis kiekvieną kelionės dieną;
 • Kelionės vadovo paslaugos;
 • Ekskursijos po Vilnių, Rygą, Taliną;
 • Kelionei paruoštas dviratis, neperšlampamas kelionės krepšys;
 • Pervežimai mikroautobusu/ autobusu;
 • Keltų bilietai į Kuršių neriją, Saaremos salą;
 • Įėjimo bilietai: Ventės ornitologinė stotis, Gintaro muziejus Palangoje, Turaidos pilis, Saulkrasti dviračių muziejus, Anglos vėjo malūnų parkas;
 • Maršruto žemėlapis.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Grįžimas į Lietuvą pasibaigus kelionei, draudimas, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Pastabos:

 • Papildomai galima užsakyti vakarienes Kaune, Klaipėdoje, Siguldoje, Saremoje – 99 EUR asmeniui;
 • Esant galimybei, galima užsakyti pervežimą kelionei pasibaigus: Talinas – Vilnius – 75 EUR, Talinas – Kaunas – 65 EUR, Talinas – Klaipėda – 50 EUR
 • Vykstant į kelionę su nuosavu dviračiu (rekomenduojamas turistinio tipo dviratis) taikoma 100 EUR nuolaida kelionei;
 • Vykstant į kelionę su nuosavu dviračiu (rekomenduojamas turistinio tipo dviratis) taikoma 100 EUR nuolaida kelionei;
 • Papildomos nakvynės Taline pasibaigus turui – 55 EUR asmeniui/naktis dviviečiame kambaryje su pusryčiais, 99 EUR asmeniui/naktis vienviečiame kambaryje su pusryčiais.

Minimalus grupės dydis – 2 asmenys.

Maksimalus grupės dydis – 15 asmenų, vykstama su vienu gidu,

21 asmuo, vykstama su dviem gidais.

Siųsti kelionės užklausimą

Prireikus daugiau informacijos, prašome kreiptis į Klaipėda Tours agentūrą, Teatro g. 7, Klaipėda, skambinti telefonu +370 618 18103, arba rašykite el.paštu info@klaipedatours.lt