Naujienų prenumerata
Prenumeruoti
+370 618 18103
infoeettaaklaipedatours.lt
Legendų ir lietuviško vyno kraštas - Joniškėlis
Skaičiuoti paskutines dienas iki atostogų - nuostabu!
« Grįžti atgalVersija spausdinimui

Legendų ir lietuviško vyno kraštas - Joniškėlis

Kalbėdami apie vyną, jo gamybą dažniausiai įsivaizduojame kokią žavią egzotišką šalį, glotnų klimatą, įvairiaspalvius kalnus ir kalveles, didžiulius vynuogienojus ir milžiniškas ąžuolo statines. Tačiau šis malonus gurkšnelis nebūtinai turi atkeliauti iš kito pasaulio krašto. Ar kada susimąstėte, kad ir Lietuvoje gali būti gaminamas kokybiškas, skanus, profesionalų vertinamas vynas?
Kelionę pradėsime lankydami Pakruojo kraštą, kuris garsėja dolomito kasyklomis, giliomis aludarystės tradicijomis, didikų ir bajorų virtuvės valgiais bei savitomis istorijomis. Čia lankysime vieną didžiausių ir geriausiai išsilaikiusių dvaro ansamblių Lietuvoje. Jį sudaro net 34 statiniai, suskirstyti į reprezentacinę, ūkinę ir gamybinę dalį. Ypač vertingas dvaro sodyboje 1821 m. nutiestas penkių arkų dolomotinis tiltas-užtvanka. Kelyje į parką-puošnūs kaltiniai vartai. Daugumai dvaro apylinkės yra pažįstamos iš legendinio „svieto lygintojo“ Tado Blindos žygių. Jam atminti Pakruojo dvaro „Traktieriuje“ įrengtas „Tado Blindo muziejus“.
Vyksime į Joniškėlio miestelį, kuris minimas nuo 1606 m. kaip sena Karpių giminės valda. Čia Aplankysime Joniškėlio dvarą ir parką. Joniškelio dvaro sodybą sudaro senieji ir naujieji rūmai bei įvairios paskirties statiniai: oficina, du kumetynai, vandens malūnas, kalvė, svirnas ir kt. Klasicistiniai rūmai, unikalus parkas (patenkantis į dešimtuką unikaliausių Lietuvos parkų) ir gausybė legendų privers Jus visam gyvenimui pamilti šią nuostabią vietą.
Lankysime Lietuvišką vynuogyną su didžiausia vynuogių įvairove šalyje. Tik čia susipažinsite su daugiau nei 20 rūšių naminių lietuviškų vynų, paragausite egzotiškų vynuogių ar perprasite vyno degustavimo ypatybes. Joniškėlietis, vyno kultūros puoselėtojas, Algirdas Lungis, trisdešimt metų augina vynuoges ir daro lietuvišką vyną. Unikali patirtis ir tarptautinis pripažinimas pakeis Jūsų supratimą apie lietuvišką vyndarystę. Paklauskite savęs, kada paskutinį kartą ragavote burokėlių ar pastarnokų, svarainių ar rabarbarų vyno? Vakare grįžtame namo.

Ekskursijos kaina: teirautis kelionių agentūroje.

Į ekskursijos kainą įskaičiuota:

  • kelionė patogiu autobusu;
  • gido-kelionės vadovo paslaugos visos kelionės metu;
  • ekskursijos po Pakruojo ir Joniškėlio dvarus;
  • lietuviškų desertinių vynų degustacija.

Jums pageidaujant, maršrutą galime koreguoti.