Naujienų prenumerata
Prenumeruoti
8-618-18103
infoeettaaklaipedatours.lt
Žvaigždėtas Molėtų kraštas
Skaičiuoti paskutines dienas iki atostogų - nuostabu!
« Grįžti atgalVersija spausdinimui

Žvaigždėtas Molėtų kraštas

Vykstame Molėtų link apie 17:00. Nors Molėtų vietovardis kildinamas iš žodžio „molėtas“, „molingas“, t.y. „molėtas laukas“, molėtomis dirvomis tikrai neklamposime. Priešingai-svajomis ir mintimis pakilsime įdangaus erdves, ieškosime savo žvaigždės pro teleskopą ir nuostabaus grožio spalvotose planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukose.
Aplankysime etnografinę sodybą, kurioje įkurta senovės dangaus šviesulių stebykla. Tai šalia Molėtų observatorijos vaizdingoje Lenktinio ežero pakrantėje esančioje senoje sodybvietėje įrengta dangaus šviesulių stebykla. Ją sudaro stulpų ir akmenų ratas. Stulpai nužymėti senoviniais kalendoriais ženklais, akmenyse iškalti dangaus šviesulių simboliai, senojo lietuvių zodiako ženklai. Rato viduryje Sualės Ugnies aukuras. Susipažinsite su su senoviniais dangaus šviesulių stebėjimo būdais bei senąja baltų pasaulėžiūra.
Lankysimės astronomijos muziejuje. Susipažinsime su šiuo mokslu - nuo seniausių laikų iki spėjamos ateities. Sužinosime apie kosmoso atstumus, greičius ir visatą tirainčius daiktus. Esant palankiam orui stebėsime žvaigždes pro 40 cm teleskopa. Apie 07:00 grįšime namo.

Ekskursijos kaina asmeniui: teirautis kelionių agentūroje.

Į ekskursijos kainą įskaičiuota:

  • kelionė patogiu autobusu;
  • bilietai į etnografinę sodybą su naktine ekskursija;
  • bilietai į etnokosmologijos muziejų su naktine ekskursija;

Jums pageidaujant, maršrutą galime koreguoti.